Sukcesy niepełnosprawnych łódzkich pływaków podczas finału Grand Prix w Zatoce Sportu PŁ

30-10-2023
finał parapływackiego grand prix 2023

Łódzcy pływacy odnieśli sukcesy podczas finału Parapływackiego Grand Prix Polski. Na pływalni Zatoki Sportu PŁ niepełnosprawni sportowcy z Łodzi zdobyli 8 medali.

Po trzy medale zdobyli Wiktor Robak oraz Oleksii Kovhan. Pierwszy z nich w basenie Politechniki Łódzkiej wywalczył trzy srebrne medale, wszystkie w stylu dowolnym w kategorii niepełnosprawności S8: na 50, 100 i 200 metrów. Dzięki temu został najlepszym zawodnikiem z Łodzi podczas Łódzkiego cyklu GP za 3 najlepsze starty.

Również jego ukraiński kolega Oleksii Kovhan, także reprezentujący klub SSN Start Łódź, trzykrotnie stawał na podium łódzkich zawodów w kategorii niepełnosprawności S2. Triumfował dwukrotnie – na 50 i 100m stylem dowolnym – a na 150 m dowolnym był drugi. Na królewskim dystansie 100 metrów uzyskał czas 2:12.32 min. co stanowi najbardziej wartościowy wynik według punktacji FINA w całych zawodach.

Trenerzy Zbigniew Muras oraz Michał Zieliński cieszyli się także z dwóch medali Natalii Szczepskiej. Specjalistka od wyścigów sprinterskich była druga na 50m stylem dowolnym oraz trzecia w stylu grzbietowym.

Była to już siódma edycja zawodów w Zatoce Sportu PŁ. Organizatorzy – Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start – zapowiedzieli imprezę w tym miejscu także w przyszłym roku.