Basen 50-metrowy

To jedyny basen o wymiarach olimpijskich w regionie. Tutaj zapewniamy najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności: pływanie, piłki wodnej oraz triathlonu. Basen o wymiarach olimpijskich składa się z 10 torów, głębokość na całej długości wynosi 2,5 metra. W tak dużej niecce jest 3,5 miliona litrów wody. W przyszłości będzie także basen z przeciwprądem, w którym pływacy poprawią swoją technikę. 

W zależności od potrzeb basen 50-metrowy może zostać podzielony ruchomym pomostem na dwa odcinki po 25 metrów. Jest on wykorzystywany głównie do organizacji zawodów pływackich organizowanych przez Polski Związek Pływacki oraz Łódzki Okręgowy Związek Pływacki. Odbyły się tu m.in. Zimowe Mistrzostwa Polski jak i Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu. W kalendarzu imprez stałych stałych są Arena Grand Prix Puchar Polski, Polska Liga Pływacka, Liga Dzieci, Liga SMS, Liga Młodzików. Z trybun każde z nich może oglądać ponad 1700 widzów.

Na olimpijskim dystansie umożliwiamy także pływanie rekreacyjnie. Po szczegóły takiej aktywności zapraszamy do sekcji Rekreacja.

Kontakt w sprawie wynajęcia torów: 42 631 29 68/78 lub e-mail: marketing@zatokasportu.pl.

 

 

Stroje obowiązujące
Stroje zabronione