Basen 50-metrowy

Perła sportowej Łodzi! Jedyny basen 50-metrowy w Łodzi. Tutaj zapewniamy najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności: pływanie, piłka wodna oraz triathlon. Basen o wymiarach olimpijskich składa się z 10 torów, głębokość na całej długości wynosi 2,5 metra. W przyszłości będzie także basen z przeciwprądem, w którym pływacy poprawią swoją technikę pływania. Zawodnik płynie, a trener w tym czasie w pomieszczeniu obok od spodu obserwuje jego ruchy w wodzie. Dzięki temu można wyeliminować błędy decydujące o medalach! Trening będzie można nagrać dzięki fachowej obsłudze oraz wysokiej jakości sprzętowi Centrum Multimedialnego Politechniki Łódzkiej.

Basen wielu możliwości

W ramach potrzeb basen 50-metrowy może zostać podzielony ruchomym pomostem na dwa odcinki po 25 metrów. Jest on wykorzystywany głównie do organizacji zawodów pływackich organizowanych przez Polski Związek Pływacki oraz Łódzki Okręgowy Związek Pływacki jak Zimowe Mistrzostwa Polski, Grand Prix Puchar Polski, Polska Liga Pływacka, Liga Dzieci, Liga SMS, Liga Młodzików, a w przyszłości mityngi pływackie i Mistrzostwa Polski. Z trybun każde z nich może oglądać ponad 1700 widzów.

Basen 50-metrowy to także arena piłkarzy wodnych. Ruchomy pomost ustawiony na 30. metrze tworzy pełnowymiarowe boisko do waterpolo.

Zatoka mistrzów

W tym najnowocześniejszym i najlepszym basenie w kraju na co dzień trenują olimpijczyk z Rio de Janeiro Filip Wypych, czy wschodząca gwiazda polskiego pływania – Milena Karpisz. Od sezonu 2017/2018 swoje mecze ligowe w Zatoce Sportu rozgrywają także mistrzowie Polski z Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego.

Na olimpijskim dystansie umożliwiamy także pływanie rekreacyjnie. Po szczegóły takiej aktywności zapraszamy do sekcji Rekreacja.