Sporty wodne

Zatoka Sportu to potęga możliwości sportów wodnych. Stąd wypłyniesz na szerokie wody w swojej specjalności. Na jedynym w Łodzi basenie 50-metrowym oraz dwa razy mniejszym zrealizujesz swoje ambitne cele sportowe, a także nawet najbardziej zwariowane wodne pomysły!

  • kurs nurkowania – ruchome dno w basenie 25-metrowym pozwala na zmianę głębokości w przedziale od 0 do 5 m, dzięki czemu basen należy do najgłębszych w Polsce. Można tutaj odbyć kurs płetwonurka zarówno technicznego jak i rekreacyjnego.
  • skoki do wody – mamy cztery platformy na wysokościach od 3 do 10 metrów oraz cztery trampoliny na wysokościach jednego oraz trzech metrów. Zabezpieczeniem dla początkujących jest tzw. bąbel maszyna. Jest to system sprężarek powietrza, zamontowany w dnie basenu, który mąci wodę i amortyzuje niefortunny skok. W przyszłości będzie także suchy basen, wypełniony gąbkami, który będzie służył do treningu skoków. Jest to nowoczesny i przyjazny kompleks sportowy, który umożliwia przeprowadzenie profesjonalnych treningów oraz imprez sportowych na najwyższym poziomie.
  • Piłka wodna – ruchomy pomost na basenie 50-metrowym, ustawiony na 30. metrze, tworzy pełnowymiarowe boisko do waterpolo. Treningi mogą odbywać się w mniejszym basenie 25-metrowym.
  • Pływanie synchroniczne – balet w wodzie. Bardzo efektowna dyscyplina, która ma status olimpijskiej. Baseny w Zatoce Sportu spełniają warunki techniczne od uprawiania tej dyscypliny sportu.
  • Finnswimming (pływanie w płetwach), kayak polo, hokej pod wodą i wiele innych!