Pływanie rekreacyjne

Każdy chętny może w celach rekreacyjnych korzystać z pływalni Zatoki Sportu. Pływać można w obu basenach - 50-metrowym i 25-metrowym. Ten drugi dzięki regulacji dna umożliwia bezpieczną zabawę dla dzieci. Nad bezpieczeństwem korzystających z basenów czuwają ratownicy. Można również zrelaksować się w wannach jacuzzi.

W Zatoce Sportu można pływać bez czepka.

Na terenie Pływalni obowiązuje regulamin, określający obowiązek korzystania z basenów wyłącznie w czystym, sportowym stroju kąpielowym. Musi on spełniać wymogi higieniczne oraz estetyczne, bez kieszeni dostępnych z zewnątrz, ściśle przylegający do ciała, nie posiadający dużych elementów metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla innych użytkowników, przeznaczony do sportów pływackich lub triathlonu  (kąpielówki męskie, jedno lub dwuczęściowy kostium kąpielowy damski, pływacki strój startowy, pianka triathlonowa). Dopuszcza się nakrycie głowy w postaci czepka kąpielowego. Zabrania się wchodzenia do niecki basenowej w obuwiu wszelkiego typu. W kwestiach spornych decyduje personel obiektu.

Przypominamy, że nie wolno pływać:

  • pod wpływem alkoholu,
  • pod wpływem środków psychoaktywnych, zmieniających świadomość ,
  • w czasie infekcji,
  • bezpośrednio po posiłku.

UWAGA! Przed przyjściem na basen należy upewnić się czy danego dnia basen jest otwarty dla celów rekreacyjnych. Grafik jest dostępny w zakładce Dostępność.

pływanie Zatoka Sportu PŁ