Pływanie rekreacyjne

Zatoka Sportu to nie tylko sport, wysiłek i medale, ale także relaks i zabawa. Każdy chętny może spróbować swoich sił i popływać w basenie 50-metrowym, jedynym krytym w województwie łódzkim. Gdyby ten dystans był zbyt wymagający, tuż obok jest mniejszy – 25-metrowy. Część tego krótszego, dzięki regulacji dna, jest ustawiona na poziomie umożliwiającym bezpieczną zabawę dla dzieci. Dla najmłodszych udostępniamy także deski do pływania. Nad bezpieczeństwem korzystających z basenów czuwają ratownicy. Można również zrelaksować się w wannach jacuzzi.

Można pływać bez czepka.

Na terenie Pływalni obowiązuje wyłącznie czysty sportowy strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, bez kieszeni dostępnych z zewnątrz, ściśle przylegający do ciała, nie posiadający dużych elementów metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla innych użytkowników, przeznaczony do sportów pływackich lub triathlonu  (kąpielówki męskie, jedno lub dwuczęściowy kostium kąpielowy damski, pływacki strój startowy, pianka triathlonowa). Dopuszcza się nakrycie głowy w postaci czepka kąpielowego. Zabrania się wchodzenia do niecki basenowej w obuwiu wszelkiego typu. W kwestiach spornych decyduje personel obiektu.

Przypominamy, że nie wolno pływać:

  • pod wpływem alkoholu,
  • pod wpływem środków psychoaktywnych, zmieniających świadomość ,
  • w stanie chorobowym,
  • bezpośrednio po posiłku.

UWAGA! Przed przyjściem na basen należy upewnić się czy danego dnia basen jest otwarty dla celów rekreacyjnych. Grafik jest dostępny w zakładce Dostepność.